Z natečajem želimo otroke in odrasle spodbuditi k razmišljanju o naravi skozi njene oči. Njihovi izdelki nam bodo predstavili pogled naših najmlajših, osnovnošolcev, mladostnikov in odraslih. Cilj natečaja je spodbuditi otroka, mladostnika in odraslega, da se vživi v naravo in predstavi svoje videnje in občutke. Udeležence želimo spodbuditi k razumevanju, da so živali in rastline sobitja z vsemi svojimi potrebami in obnašanjem (govorico, razmišljanjem, gibanjem in življenjskimi navadami). Trenutno sodeluje2300 otrok, mladostnikov in odraslih iz cele Slovenije, pridružujejo pa se jim tudi odrasli iz posameznih strok. Natečaj poteka od 1. septembra 2017 , zaključi pa se 15. aprila 2018. Vsi izdelki bodo objavljeni na spletni strani www.ana-meeting.com. Najizvirnejša tri dela vsake inštitucije bodo še posebej nagrajena z doživljajsko nagrado: »Mladi varuh živali in narave – Ranger«. Program bomo za nagrajence izpeljali na samem kongresu, in sicer 5.5. in 6.5. 2018 na Rogli. Nagrajenci in njihovi mentorji pa bodo dobili tudi zahvalo iz rok predsednice Animal Ambassador International® Linde Tellington-Jones. Vse inštitucije bodo do 15. marca prijele podrobnejša navodila. SODELUJEJO: OTROCI:
Vrtci
Razvojni oddelki vrtcev
Osnovne šole
Osnovne šole s prilagojenim programom
Srednje šole
Varstveno delovni centri
Zavodi, centri in združenja, ki se ukvarjajo z osebami s posebnimi potrebami
Otroci posamezniki, ki želijo osebno sodelovati v projektu
ODRASLI:
Vodniki terapevtskih živali
Oskrbniki v ZOO in privatnih vrtovih
Veterinarji in veterinarski tehniki
Otroci in mladostniki ustvarjajo pod mentorstvom svojih učiteljev in vzgojiteljev. Za pisne izdelke mentor projekta v vrtcu, šoli, zavodu z učenci razvija pogovore o predlagani temi »Pogled skozi oči narave«. Otroci na to temo potem sami razmišljajo in svoja razmišljanja zapišejo. Če ne znajo pisati, njihova razmišljanja zapiše učitelj ali vzgojitelj. Pri likovnih izdelkih so zajete vse likovne tehnike (slikarske: risanje, slikanje, kolaž, grafika ipd.; in kiparske: kaširanje, glina, les, odpadni materiali ipd.). Rok za oddajo teh prispevkov je 30.3.2018.
Seminarske naloge lahko izdelujejo dijaki srednjih šol ali zavodov in odrasli, ki bodo sodelovali na natečaju. Naloga morajo biti dolge najmanj 10 strani, navzgor pa dolžina ni omejena. Pri samem raziskovanju naj udeleženec navaja svoje vire, ki naj bodo čim novejši. Vse raziskovalne naloge bodo narejene na temo »Skozi oči narave«. Rok za oddajo teh prispevkov je 15. 4. 2018.
Vodniki terapevtskih živali bodo v dolžini največ 750 besed zapisali svoja razmišljanja v sestavku »Dan terapevtske živali skozi oči živali«. Ideja je vživeti se v svojo žival in razmišljati, kakšne so prioritete terapevtskih živali, zakaj se na kakšno stvar odzovejo tako kot se, kako one sprejemajo okolico, katera čutila uporabljajo, kako samo terapevtsko delo vpliva na njih, jim je to delo naporno ... Rok za oddajo teh prispevkov je 15. 4. 2018.
Oskrbniki v ZOO in privatnih živalskih vrtovih bodo v dolžini največ 750 besed zapisali svoja razmišljanja v sestavku »Dan živali v živalskem vrtu skozi oči živali«. Ideja je vživeti se v žival, ki je v njihovi oskrbi in razmišljanje o tem kakšne so prioritete te živali, zakaj se na kakšno stvar odzovejo tako kot se, kako one sprejemajo okolico, katera čutila uporabljajo in kako jih uporabljajo … Rok za oddajo teh prispevkov je 14. 4. 2018.
Veterinarji in veterinarski tehniki bodo v dolžini največ 750 zapisali svoja razmišljanja v sestavku »Obisk veterinarske ambulante skozi oči živali«. Ideja je poskušali se vživeti v bolne žival, ki je v njihovi oskrbi in razmišljanje kakšne so prioritete te živali, zakaj se na kakšno stvar odzovejo tako kot se, kako one sprejemajo okolico in svoje trenutno stanje, katera čutila uporabljajo ter kako intenzivna so le-ta, ter kaj jih najbolj pomiri in jim pomaga v času bolezni … Rok za oddajo teh prispevkov je 17.4. 2018.